CV'niz Nasıl Olmalı: Yetkinliklerinizin hak ettiği pozisyonları almak için potansiyel işverenlerinize doğru mesajları iletmeniz önemlidir. Sahip olduğunuz becerileri şirketlerin gereksinimlerine uygunluğunu anlatan CV’niz, sizin en önemli belgenizdir.

Örnek CV'ler: Birer Türkçe ve İngilizce CV örneklerini bulabilirsiniz.

Mülakatlara Hazırlanmak: Mükemmel bir mülakat geçirmenin bir formülü olmasa da görüşmelerden başarıyla çıkan adaylar genellikle, potansiyel işverenlerinin yaptığı işler ve üstlenecekleri görevler hakkında önceden araştırma yapmış ve kendi deneyimlerini işverenin gereksinimlerine uyarlamış olanlardır.

Mülakatta Başarı için İpuçları: İşverenin istediği başlıca vasıfların ne olduğunu biliyor musunuz? Farkınızı belirlemelisiniz! Mülakatı yapan kişinin birlikte çalışma kararını ne etkiler?

Mülakatlarda Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenler: Mülakata girmeden önce, aşağıda verilen görgü kurallarını gözden geçirin. Bunları zaten biliyor olabilirsiniz ama, önemini küçümsemeyin!

Mülakatta Firma ve Pozisyonlar Hakkında Neler Sorabilirsiniz: Sorduğunuz sorular, yanıtladığınız sorular kadar da önemlidir. Soru sorarak, şirketin felsefesi ve atmosferi, görüştüğünüz pozisyon ve şirketin çalışanlarından beklentileri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

Kariyer El Kitabı: Çok kişisel bir konu olduğundan, “başarılı kariyerin” tanımı, sorduğunuz kişiye göre değişir. Kariyerinizle ilgili en büyük zorluklardan biri ise başarının aile, toplum ve diğer dış etkenlerce size benimsetilen anlamına karşın sizin için ifade ettiği anlamı belirlemek olabilir. Bu rehber sizin için başarılı kariyerin ne anlama geldiğini belirlemenize ve buna ulaşmanıza yardımcı olmak üzere sizi bazı ipuçları ve araçlar sunmayı amaçlamaktadır.